O nas

Grupowe 1

Jesteśmy grupą miłośników fotografii  skupionych wokół Stowarzyszenia Fotonowiacy. Oprócz pasji fotografowania łączy nas zamiłowanie do naszego miasteczka i jego bogatej historii. Te zainteresowania oraz umiejętności  rozwijamy wspólnie od 2011 roku, organizując  coroczne plenery fotograficzne , a także gromadząc stare zdjęcia, dokumenty oraz informacje dotyczące  rodzinnego miasta.

Nasze stowarzyszenie skupia osoby zróżnicowane wiekowo i zawodowo, ale wspólne pasje zacierają wszelkie różnice.

Pomysł założenia stowarzyszenia powstał wraz z decyzją o zorganizowaniu Międzynarodowego Pleneru Nadwiślańskiego- Nowe nad Wisłą.  Plener odbył się w sierpniu 2013 roku  i okazał się naszym sukcesem. Podczas pleneru mieliśmy możliwość i ogromną satysfakcję po raz pierwszy zaprezentować nasze zdjęcia szerszej publiczności. Wystawę odwiedzili uczestnicy pleneru – miłośnicy fotografii z kraju i spoza jego granic oraz mieszkańcy naszego miasteczka i okolic. To zmotywowało nas do organizowania kolejnych plenerów. W międzyczasie, w styczniu 2014 roku, uzyskaliśmy wpis do rejestru stowarzyszeń, co zdecydowanie ułatwiło nam naszą działalność.

Przy współpracy Starostwa Powiatowego w Świeciu i Urzędu Gminy Nowe powstały dwa albumy fotograficzne: „Gminy Powiatu Świeckiego w obiektywie” oraz „Migawki Fotonowiaków”, prezentujące część naszego dotychczasowego dorobku.

Członkowie grupy wielokrotnie zostali za swoje zdjęcia nagrodzeni  lub  wyróżnieni w licznych konkursach oraz na portalach fotograficznych.  Każdy pojedynczy sukces jest radością dla całej grupy.

Od września 2013 roku, nasze stowarzyszenie prowadzi  charytatywnie zajęcia  fotograficzne z dziećmi  z miejscowej szkoły podstawowej. Chcemy w tych młodych, wrażliwych i zdolnych ludziach, zaszczepić miłość do fotografii i doskonalić ich umiejętności. Postępy jakie robią zachęcają nas do dalszej pracy z nimi i przynoszą nam ogromną satysfakcję. Przez cały rok, bez względu na pogodę, wyruszamy z aparatami w plener  poznając  lepiej nasze okolice oraz zupełnie nowe, bardziej oddalone  miejsca.  W trakcie tych wypraw poznajemy też nowych ludzi i inne stowarzyszenia  o podobnych pasjach.

W 2014 roku zorganizowaliśmy dla wszystkich chętnych mieszkańców  miasta  Fotograficzny Spacer po Nowem, podczas którego poza okazją wspólnego fotografowania podzieliliśmy się wiedzą dotyczącą historii odwiedzanych miejsc.

Naszym celem jest promowanie sztuki fotografii pod jej wszystkimi postaciami.

Osoby zainteresowane naszą działalnością zachęcamy do wspólnych plenerów, a instytucje zainteresowane wspieraniem naszej działalności – do współpracy!

Grupowe 2

 

 

Skład grupy:
Mariusz Zimny
Agnieszka Dąbrowska
Andrzej Kottlenga
Jerzy Jetkowski
Dariusz Barabaś
Stanisław Jagielski
Bogumiła Zimna
Iwona Gnisz
Elżbieta Giemza
Joanna Beżyk
Roman Laskowski
Piotr Markiewicz
Zenon Guse
Marcin Smagała
Wiktoria Dąbrowska
Jola Kopka
Wojtek Kościński
Jan Plit
Krystian Szuflitowski
Sebastian Kowalski
Andrzej Piotrowicz
Barbara Witkowska
Remigiusz Łukasik

Brak możliwości komentowania.