Starosta Świecki wyróżniła ratowników.

W dniu 19 grudnia 2013 roku w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie w którym wzięli udział ratownicy z terenu Powiatu Świeckiego.

Była to okazja do podsumowania działań jakie miały miejsce 12 października 2013roku. W tym dniu od godzin porannych do wieczora kilkudziesięciu ratowników brało udział w manewrach medycznych zorganizowanych przez Starostę Świeckiego i Komendanta Powiatowego PSP w Świeciu. Manewry polegały na udzielaniu pomocy przez zespoły ratownicze osobom, które uległy wypadkowi. Na kilkunastu „stacjach” uczestnicy pozorowali m. in. utratę kończyny czy nadzianie się na podpórkę do wędki, była też rana postrzałowa. Zespoły musiały zaliczyć wszystkie „stacje” na których byli oceniani przez ratowników medycznych. Warunki pogodowe były bardzo ciężkie, a zadania trudne i zaskakujące.
SONY DSC

Więcej

O programie zimmek

... inspirują mnie Ci wybitni.... którzy pozostają skromni... Mieszkam w pięknych okolicach regionu nadwiślańskiego z pogranicza województwa kujawsko- pomorskiego i pomorskiego, w miejscowości Nowe nad Wisłą. To, co mnie interesuje w fotografii, to poszukiwanie w moich okolicach pięknych krajobrazów, oraz fotografia makro, a od niedawna także fotografia okolicznościowa i fotoreportaż .....Fotografuję sprzętem Nikona Tel.503705857

Dodaj komentarz