Pomysł na … spółdzielnię socjalną

1

2

3

4

Dnia 20.02.2014 w sali ZSP odbyło się szkolenie dotyczące tworzenia spółdzielni socjalnych, w ramach projektu „Kujawsko Pomorski Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej”. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Gospodarczą PRO EUROPA na terenie Grudziądza, powiatu grudziądzkiego, tucholskiego i świeckiego.
Szkolenie prowadzone było przez przedstawiciela OWES-Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Grudziądzu, a uczestniczyła w nim ok.20-osobowa grupa interesantów, gościł również Starosta Świecki-Marzena Kempińska i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świeciu-Adam Ruciński.
Uczestnikom spotkania wyjaśniono: co to jest spółdzielnia socjalna, kto i kiedy może ją założyć, jakie trzeba spełniać warunki. Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie i chcące założyć spółdzielnię socjalną miały okazję przedstawić własne pomysły na działalność gospodarczą planowanej przez siebie spółdzielni i podyskutować o możliwościach realizacji pomysłu w ramach w/w projektu, otrzymały również regulamin rekrutacji oraz formularz rekrutacyjny.
Więcej szczegółów na:
http://www.owes.fundacja-proeuropa.org.pl/

(autor zdjęć-Elżbieta Giemza)

Jeden komentarz

  1. Bardzo dobra inicjatywa dla tych, którzy mają pomysł na siebie i umiejętności.

Dodaj komentarz