25 lat Samorządności

553z

Dokładnie –  8 marca 1990 r. Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym.

Warto przypomnieć najważniejsze daty:

6

Rok 2015 jest Rokiem Samorządności, objęty patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Obchody 25-lecia samorządności rozpoczął 5 marca Kongres XXV -lecia Samorządu Terytorialnego w Poznaniu. To największe spotkanie samorządowe w ostatnich latach zorganizowane przez sześć ogólnopolskich organizacji samorządowych, wchodzących w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego: Unii Metropolii Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Województw RP.

Prezydent RP oraz szef resortu administracji i cyfryzacji – Andrzej Halicki byli gośćmi Kongresu.

Kolejnym etapem obchodów była uroczystość w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 9 marca, której towarzyszyło otwarcie wystawy „Samorząd. Demokracja. Wolność. JA, TY, MY = SAMORZĄD”.

Prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe oraz dyplomy Nagrody Obywatelskiej 25-lecia Samorządności za wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Jako uczennica LO – klasy o profilu dziennikarsko-medialnym, na zaproszenie byłego Starosty Świeckiego – Marzeny Kempińskiej – mogłam uczestniczyć w tej uroczystości.

Pobyt w Pałacu Prezydenckim i panująca tam atmosfera, możliwość rozmowy z Prezydentem RP, Prezydentem miasta st. Warszawy i innymi ważnymi osobistościami – to najlepsza lekcja, która na długo pozostanie nie tylko na wykonanych fotografiach ale przede wszystkim w mojej pamięci.

308         12

Fotorelacja dostępna na: 
LINK

8 komentarzy

 1. Gratulacje dla p. Marzeny i dla Ciebie Wika za przygotowanie tej fotorelacji. Zdjęcia pierwsza klasa!

 2. To prawda… Ten świat, do tej pory niedostępny dla Ciebie Wika i zwykłych śmiertelników, staje przed Tobą otworem 🙂

 3. Bardzo ciekawa informacja prasowa 🙂

 4. Nasza Wika wypływa na szerokie wody 🙂
  Gratuluję!

 5. Wielkie GRATULACJE dla pani Marzeny, to bardzo cieszy tym bardziej że to nasza Nowianka ! ale także dla Wiki dobrze zdany egzamin 🙂

 6. Gratulacje dla p. Marzeny i dla Ciebie Wika za przygotowanie tej fotorelacji.Super zdjęcia ,tak trzymaj 🙂

 7. Agnieszka Dabrowska

  Moje gratulacje i podziękowania dla Starosty Marzeny za serce, zaangażowanie i czas

 8. Pani Starosto, gratuluję :)Podziękowania za umożliwienie Wiktorii wzięcia udziału w tej uroczystości i uwiecznienia jej na zdjęciach.

Dodaj komentarz