Co słychać u Hodowców Gołębi Pocztowych w Nowem

Oddział PZHGP w Nowem powstał w 1948 r. Skupiał hodowców Gołębi Pocztowych z Nowego i okolicznych gmin. Na przestrzeni lat różne były losy oddziału, lecz zaangażowanie i poświęcenie hodowców, oraz włożona praca doprowadziły, że obecnie skupia on ponad sto członków. Posiada pomieszczenie do układania gołębi na loty i co jest godne uwagi na wiosnę 2015 r. zakupił nowoczesną kabinę transportową do wożenia gołębi na loty.
Gołębie naszych hodowców wracały z takich miejscowości jak Rzym – Plac Świętego Piotr, Paryż, Dunkierka czy Antwerpia.

W dniach 28-29 listopada Oddział organizuje „Wystawę Gołębi Pocztowych” na Zamku w Nowem. Chętnych zapraszamy do zwiedzania i podziwiania naszych gołębi.

Przy zakupie kabiny transportowej najbardziej się zaangażowali koledzy: Paweł Konrad, Zygmunt Śmigierski, Bogdan Szych, Krzysztof Ruszczyk, Józef Krezymon, Benedykt Patocki (prezes Oddziału), Roman Goluński.

Fot. Fotonowiacy

DSC_8369

DSC_8379

DSC_8384

DSC_8391

O programie zimmek

... inspirują mnie Ci wybitni.... którzy pozostają skromni... Mieszkam w pięknych okolicach regionu nadwiślańskiego z pogranicza województwa kujawsko- pomorskiego i pomorskiego, w miejscowości Nowe nad Wisłą. To, co mnie interesuje w fotografii, to poszukiwanie w moich okolicach pięknych krajobrazów, oraz fotografia makro, a od niedawna także fotografia okolicznościowa i fotoreportaż .....Fotografuję sprzętem Nikona Tel.503705857

Jeden komentarz

  1. Warto zwiedzić 28-29 listopada wystawę w CK Zamek:)

Dodaj komentarz