Euro Eco Festival – Złotów – 25-26.06.2016

złotów 010 Złotów 2016 DSC_0728 m

25 czerwca spędziliśmy Dzień Turysty ze Złotowskim Korpusem Ekspedycyjnym na EURO ECO FESTIVAL 2016 w Złotowie. Fotonowiacy otrzymali zaproszenie, aby wziąć udział w Rajdzie rowerowym na Krajnie i innych imprezach towarzyszących. Podczas imprez Euro Eco Festival, promowano funkcjonujące już programy społeczne oraz budżet obywatelski na 2017 r. Dzieci ze Złotowa i miast partnerskich uczestniczyły w licznych konkursach i spotkaniach edukacyjnych promujących postawy ekologiczne. Nie zabrakło okazji do dobrej zabawy, aktywności sportowej i turystycznej. Fotonowiacy: Krystian i Sebastian wzięli czynny udział w rajdzie rowerowym, byli pierwszymi  użytkownikami Złotowskich Rowerów Miejskich.

175                           159m

Tzw ” Złote rowery ” można już w Złotowie wypożyczać, aby wygodnie i specjalnie do tego wyznaczonymi trasami, poruszać się po mieście i przepięknej promenadzie wokół jeziora miejskiego.

156m

Burmistrz Złotowa, Adam Pulit, osobiście przywitał Fotnowiaków, wręczył chłopakom pierwsze Złote rowery i życzył szerokiej drogi, natomiast Agnieszka i Jola podążały za peletonem niczym paparazzi, aby to wszystko uwiecznić na fotkach. Trasa była ciężka…do pokonania 46 km w strasznym upale, skwar z nieba lał się na naszych chłopaków niemiłosierny, ale dali radę… Byłyśmy dumne z naszych chłopaków, a w nagrodę dostali od nas pyszną kolację i orzeźwiające napoje 🙂 Nasze szczęście dopełnił wynik meczu Polska- Szwajcaria. To były cudowne, pełne wrażeń ale i pracowite dwa dni 🙂

Tekst: Jolanta Kopka

 

Poniżej kilka fotek 🙂

168 Start w Złotowie z Zagrody Krajeńskiej przy promenadzie

201m  ….. do miejscowości Święta

214  Święta – pierwszy przystanek, pierwsze emocje, naprawy usterek … 🙂

Kolejny punkt – przez Wąsosz  254m  i Kleszczynę dalej…do Buntowa….

296 Krótki odpoczynek, omówienie dalszej trasy…. czas ruszać

w drogę …do szkoły w Sławianowie 357

312m  368  380

…i powrót do Złotowa 🙂

złotów 050

Wieczorem mieliśmy okazję wysłuchać opowieści o podróżowaniu oraz obejrzeć prezentację zdjęć przygotowaną przez członków grupy „Busem Przez Świat”  – na zdjęciu poniżej Karol Lewandowski i Aleksandra Ślusarczyk.

426m        479m

Zaprezentowaliśmy również nasze zdjęcia wykonane podczas Rajdu rowerowego.

zdjęcia: Sebastian Kowalski, Agnieszka Dąbrowska, Jolanta Kopka

Jeden komentarz

Dodaj komentarz