Odpowiedz na: Kulinaria

Strona główna Fora Nowe Cafe Club Kulinaria Odpowiedz na: Kulinaria

#3012
Bogumiła
Klucznik

333145_341807452531405_1087362002_o      Domowe drożdżówki !
60 dkg.mąki,5 dkg.drożdży,3 dkg. cukru,
1 cukier waniliowy,2 jajka,1 żółtko,6dkg.masła
120ml.ciepłego mleka, 10 dkg rodzynek.
Sposób przygotowania:
Drożdże i łyżkę mąki rozprowadzić w mleku i odstawić
aż” będą pracować ” .Wtedy dodać przesianą mąkę z cukrem waniliowym i
dwoma jajkami,wyrobić ciasto,na koniec dodać masło
i sparzone i odsączone rodzynki,
wszystko zamieszać i odstawić na 2 godz.
Uformować 10 małych bułeczek,poukładać
na wysmarowanej blaszce w małych odstępach
a kiedy jeszcze trochę podrosną posmarować roztrzepanym jajkiem
i naciąć każdą na krzyż.Piec 30 minut w temperaturze 180st.C

Brak możliwości komentowania.