Czy wiesz że ?…

Home Forums Nowe Co słychać w Nowem Czy wiesz że ?…

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 14 total)
 • Author
  Posts
 • #1273
  Bogumiła
  Keymaster

  IMG_001617 pażdziernika 2013 roku Elżbieta Giemza i Bogumiła Zimna zostały zaproszone do Radia Głos w Pelplinie na wywiad. W miłej atmosferze spędziłyśmy czas na opowiadaniu o pasji Fotonowiaków jakim jest fotografia…dziękujemy!

  Posłuchaj wywiadu

  #1296
  Bogumiła
  Keymaster

  IMG_0045W dniach 16-18 sierpnia 2013 roku nasze miasto Nowe było fotograficzną stolicą Polski? Fotonowiacy organizowali w tych dniach I Międzynarodowy Plener Fotograficzny połączony ze wspaniałą wystawą swoich prac w CK Zamek.

  Galeria z wydarzenia

  Bogumiła
  Keymaster

  DSC_2088      Hubertus w Nowem
  Pod koniec pażdziernika jak co roku odbywa się w Nowem święto Hubertusa, jest to święto myśliwych,leśników i jeżdżców na zakończenie sezonu.Pięknie prezentowały się konie z naszej nowskiej Huzarii.Na zakończenie była gonitwa za lisią kitą na błoniach nadwiślańskich.Wspaniałe widowisko przyciągnęło bardzo dużo mieszkańców Nowego i okolicy.

  Galeria 1 z wydarzenia

  Galeria 2 z wydarzenia

  #1314
  Bogumiła
  Keymaster

  IMG_0014                 90 lat Wisły Nowe.

  Prezes klubu Leszek Cejrowski odebrał Puchar z rąk wiceprezesa PZPN Eugeniusza Nowaka. Podczas obchodów 90 rocznicy Klubu Sportowego Wisły Nowe. Miłym zaskoczeniem obchodów w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Juniorów odbył się przy pełnych trybunach mecz Cracowia Kraków – Legia Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.Wielkie brawa dla władz i organizatorów spotkania.

  Galeria z wydarzenia

  #1319
  Bogumiła
  Keymaster

  IMG_6620          140 lat OSP Nowe

  W 140 – letnią rocznicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi wręczył strażakom z okazji jubileuszu Wicewojewoda Zbigniew Ostrowski.Uczestnicy przemaszerowali na plac zamkowy, złożyli także w miejscu pamięci narodowej kwiaty. Wzięli też udział w polowej mszy św. przy CK Zamek. Otrzymali też zasłużeni strażacy Krzyże Zasługi. Była także wystawa sprzętu pożarniczego,policji oraz wojska.
  Galeria z wydarzenia

  #1370
  Bogumiła
  Keymaster

  DSC_2227                          NASZE MARZENIE…

  21 lutego 2014 roku odbędzie się otwarcie hali widowiskowo-sportowej.Pierwsze prace rozpoczęły się już latem 2012 roku. Na piętrze znajduje się widownia na 212 widzów!Jest na zapleczu stanowisko na siłownię, fitness, pomieszczenie dla sędziego ,trenera, punkt medyczny itp…Cała hala jest wspaniała i kolorowa!
  Także bieżący rok będzie ciekawy w inwestycje.Latem będzie otwarte zrewitalizowane Jezioro Czarownic,przebudowane będą jeszcze ulice. Jest już wspaniały kompleks boisk sportowych. Marzeniem każdego mieszkańca Nowego a szczególnie młodzieży jest jeszcze basen… ale to już odległa przyszłość…

  #1374
  Bogumiła
  Keymaster

  1087                         Niemożliwe…jest możliwe …

  Po Wystawie Fotograficznej i Międzynarodowym Plenerze Fotonowiaków w sierpniu zeszłego roku , szykuje się następna atrakcja w tym roku w Nowem. Mianowicie odbędą się w Nowem w nowo wybudowanej hali widowiskowo- sportowej Międzynarodowe Mistrzostwa Europy w Sztukach Walki Federacji IMAF. Mistrzostwa odbędą się w dniach 18-19 października 2014 roku . Do Nowego zjadą mistrzowie sztuk walki karate z całej Europy! To ogromna szansa na świetną promocję naszego miasteczka i poznania wspaniałych ludzi ! Nie było jeszcze takich zawodów w Nowem. Po Wystawie Fotograficznej i Międzynarodowym Plenerze to druga tak ciekawie zapowiadająca się atrakcja dla mieszkańców naszego miasteczka. Bardzo nas to cieszy że w końcu coś fajnego i ciekawego dzieje się u nas! Mobilizuje to młodzież do swoich pasji : fotografii czy sztuk walki ! Może wyłonią się w ten sposób następni mistrzowie karate czy fotografii z Nowego ?

  #2056
  Bogumiła
  Keymaster

  DSC_4661 DSC_4660To co kocha najbardziej…

  Pasja pana Benka…
  Patrząc w niebo często można zauważyć wieczorem gołębie krążące nad nadwiślańką skarpą. Gołąb od niepamiętnych czasów był symbolem miłości,wolności i pokoju.To mały król przestworzy z ogromnym sercem ,lotnik który ma bezbłędną nawigację, stąd ta moc w tym małym stworzeniu! Sen o gołębiu zwiastuje nową znajomość! I tak przez gołębie poznałam ciekawego hodowcę gołębi pocztowych w Nowem, pana BENEDYKTA PATOCKIEGO.To wielki ich entuzjasta i propagator.Gołębie pana Benka bardzo dobrze spisują się w dalekich i ciężkich lotach. Sam pan Benek odnosi spektakularne sukcesy z dalekodystansowych lotów swoich gołębi.Należy do Oddziału w Nowem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Gdańsku. Należał do faworytów w walce o trofea lotu z Dunkierki 2 lata temu. Z tego Narodowego Lotu Roosendaal uplasował się na 1 miejscu listy konkursowej. To nie jedyny sukces pana Benka Patockiego.Takich sukcesów On i Jego gołębie mają wiele, za loty długodystansowe jak z Antwerpi, Dunkierki, Milmersdorf… jest zdobywcą licznych nagród i pucharów.Najokazalszą i najcenniejszą nagrodą jest puchar ufundowany przez burmistrza Nowego Czesława Wolińskiego w Locie Międzynarodowym z Roosendaal.Prowadził także liczne prelekcje w miejscowych szkołach. Dziś jest na emeryturze i dużo czasu poświęca swoim gołębiom.Jego gołębnik w Nowem jest niczym pomnik – stałym elementem nadwiślańskiego krajobrazu ,bowiem jest usytuowany niedaleko wysokiego brzegu królowej rzek.Często spotykam miłego, zawsze uśmiechniętego pana Benka idącego przed południem karmić swoje gołębie. Sprawiają one panu Benkowi dużo radości z którą potrafi dzielić się z innymi.Tak myślę sobie że takich pasjonatów jest już w Nowem coraz mniej…

  #2064
  barbaros57
  Participant

  Ale dobrze, spica, że w ogóle są!

  #2073
  stach58
  Moderator

  Benek to zapalony hodowca gołębi, a Janina to działkowiec…

  #2074
  Bogumiła
  Keymaster

  Chciałabym poznać też innych pasjonatów z Nowego 🙂

  #4699
  Bogumiła
  Keymaster

  2014-09-12 PSTRYKIStawka warta poświęcenia…
  …być blisko ludzi….

  W czasie II Pleneru Fotograficznego Fotonowiaków, miłą niespodziankę sprawiła nam pani Starosta powiatu świeckiego Marzena Kempińska. Za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju społecznej aktywności poprzez pomoc w odkrywaniu pasji jaką jest fotografia, za bezinteresowną działalność na rzecz Stowarzyszenia Fotonowiacy dla : Elżbiety Giemzy i Bogumiły Zimnej. Otrzymałyśmy piękne albumy:< Cuda Natury > dyplomy i podziękowania. To wyróżnienie zmobilizowało nas do jeszcze większej pracy i poświęcenia na rzecz Fotonowiaków. Dziękujemy .

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 14 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Brak możliwości komentowania.