Photoshop

This topic contains 28 replies, has 5 voices, and was last updated by zimmek zimmek 2 years, 4 months ago.

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 29 total)
  • Author
    Piotr
    Piotr
    Moderator

Dla tych, dla których maski i warstwy to czarna magia 🙂 Ten filmik w bajecznie prosty, wręcz łopatologiczny sposób wyjaśnia czym one są i do czego np. mogą posłużyć.
    Najlepiej oglądać na powiększonym ekranie.

zimmek
    zimmek
    Keymaster

Ciekawy artykuł o photoshopie cc

Link

zimmek
    zimmek
    Keymaster

Wprowadzenie do PS, zapowiada się fajna seria

Piotr
    Piotr
    Moderator

Też tak myślę, że może to być początek fajnego cyklu dla początkujących. Przy okazji wzmianki o możliwości edycji filmów, to przydałoby się też info o tym, że filmy można w tym trybie nie tylko edytować, lecz także tworzyć je od podstaw dodając kolejne ujęcia, muzykę itp. Najbardziej mnie zaskoczyła bajecznie prosta możliwość tworzenia sekwencji time-lapse… tak prosta, że nie warto szukać odrębnego programu do tego celu. Sam wypróbowałem i działa świetnie.

zimmek
    zimmek
    Keymaster

Co do poprzedniego mojego postu jest już kontynuacja serii 🙂

Teraz fajna lekcja na temat manipulacji, wiem, że kiedyś Jurkowi przypadły do gustu takie foteczki. Mi też się podobają

zimmek
    zimmek
    Keymaster

Tylko 5!
    🙂

zimmek
    zimmek
    Keymaster

Obróbka skóry, bardzo ciekawy tutorial.

zimmek
    zimmek
    Keymaster

Kto jeszcze nie opanował pędzli korygujących, łatek stempli ma szanse nadrobić zaległości:

zimmek
    zimmek
    Keymaster

A tak właściwie po co nam aparat 🙂

zimmek
    zimmek
    Keymaster

Mglisto

Jurek
    Jurek
    Keymaster

Podobne rzeczy stosuję z Gimpem, oczywiście nie w takiej skali na jednej fotce 🙂
    To raczej delikatny makijaż, a nie botoks i przeszczepy :))
    Chociaż nie zawsze efekt końcowy zmanipulowanego zdjęcia jest najlepszy, warto przećwiczyć przedstawione na tych filmikach opcje i to po kilka razy, aż się nabędzie wprawy.
    Tak jak w każdej dziedzinie, dużo ćwiczeń – z wieloma błędami po drodze – to droga do sukcesu.
    Ale… to opcja dla ambitnych – cierpliwych, pracowitych i zmotywowanych (pozytywnie zakręconych).

Piotr
    Piotr
    Moderator

No to jeszcze ja dorzucę coś od siebie. Można się domyśleć z jakiej dziedziny. Skoro z obrzeży miasta widać tylko najjaśniejsze gwiazdy a obiekty głębokiego nieba giną w miejskiej łunie ,wydawać by się mogło, że sfotografowanie drogi mlecznej jest w takim wypadku niewykonalne.
    Tymczasem w rozwiązaniu tego problemu przychodzi metoda ETTR, czyli Exposure To The Right – w wolnym tłumaczeniu ekspozycja do prawej (chodzi o stronę histogramu)…
    To działa! Także w kwestii mniejszej ilości szumu na zdjęciach..

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 29 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Brak możliwości komentowania.